ادعا کردن سیستان و بلوچستان روز گذشته هرمزگان

ادعا کردن: سیستان و بلوچستان روز گذشته هرمزگان کرمان باران بارش باران 4استان کشور خراسان جنوبی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری محو قطعه‌ای از رادیو

مراسم تشییع پیکر زنده یاد صدرالدین شجره به سوی منزل ابدی خود در بهشت زهرا (س) برگزار شد.مراسم تشییع پیکر زنده یاد صدرالدین شجره دیروز شنبه دوم تیرماه با حضور اه

محو قطعه‌ای از رادیو

محو قطعه ای از رادیو

عبارات مهم : رادیو

مراسم تشییع پیکر زنده یاد صدرالدین شجره به سوی منزل ابدی خود در بهشت زهرا (س) برگزار شد.مراسم تشییع پیکر زنده یاد صدرالدین شجره دیروز شنبه دوم تیرماه با حضور اهالی رادیو نمایش،گویندگان و بازیگران و صورت های معروف رادیو و تئاتر از برابر رادیو ارگ واقع در میدان ۱۵ خرداد انجام شد.حمید شاه آبادی معاون صدا،محمدرضا قربانی مدیر رادیو نمایش،اکبر زنجانپور،بهزاد فراهانی، اصغر همت،فرشاد آذرنیا،میرطاهر مظلومی، فریبا متخصص،میکاییل شهرستانی،خسرو احمدی،مهرداد کیانی،حسن فتحی،شهرام گیل آبادی،شهرام کرمی،مهین صدری،حمید منوچهری،سهیل محمودی،بهرام ابراهیمی،صفا آقاجانی،سعید توکل،حسن خجسته و جمعی از بازیگران و صورت های معروف رادیو در این مراسم حضور داشتند.این مراسم با قرائت آیاتی از قرآن کریم به وسیله داوود رشیدی از گوینده های رادیو نمایش شروع شد و با پخش قطعاتی رادیویی با صدای صدرالدین شجره ادامه پیدا کرد.

محو قطعه‌ای از رادیو

رشیدی بعد از قرائت قرآن بیان کرد: مراسم تشییع درگذشت یکی از ستاره های آسمان هنر،استاد شجره است و همه ما اندوهگین این داغ هستیم. میکاییل شهرستانی نخستین کسی بود که پشت تریبون قرار داده شد و عنوان کرد: جای من اینجا نیست و خودم باید به دوستانی مثل بهزاد فراهانی و خانواده وی تسلیت بگویم.گاهی در این مجالس حرف زدن از آلام ما کم نمی کند و باید سکوت کرد.من با وجودی که سال های زیادی افتخار داشتم کنار صدرالدین شجره به عنوان یک همکار و دوست حضور داشته باشم،می توانم بگویم او هیچ گاه بد کسی را نخواست و کسی را آزرده نکرد ولی آزرده شد.این کارگردان نمایش های رادیویی اظهار کرد: او در سال هایی که درد می کشید توقعاتی داشت که برآورده نشد البته توقعات یک هنرمند مالی نیست چون ما با پول اندک هم می سازیم.

ما اکنون با خاطرات شیرین او زندگی می کنیم و او بخشی از نماد رادیو هست. من امروز حس می کنم قطعه ای از رادیو محو شده است است و جای او کسی نخواهد آمد.شهرستانی یادآور شد: رادیو را امثال صدری زنده نگه می داشتند و امیدوارم بازماندگان و دوستانش این اندوه بزرگ را تاب بیاورند. من فقط می توانم بگویم خداحافظ صدری.در ادامه جواد پیشگر کارگردان و گوینده نمایش های رادیویی بیان کرد: واکنش‌ها شاعرانه صدری جهت من طی ۳۵ سال هر لحظه معلم گونه بود و من از او بسیار آموختم. با جرات و صراحت می گویم دانش او در تئاتر، صدا و … بی نظیر بود. وی اضافه کرد: برجسته ترین شاخصه او اخلاق حرفه ای بود که امروز باید با ذره بین در بدن هنر و فرهنگ جامعه به دنبالش بگردیم.

مراسم تشییع پیکر زنده یاد صدرالدین شجره به سوی منزل ابدی خود در بهشت زهرا (س) برگزار شد.مراسم تشییع پیکر زنده یاد صدرالدین شجره دیروز شنبه دوم تیرماه با حضور اه

او فردی متواضع و فروتن بود و به علت آموخته های فراوانش با ذاتی تحلیلگر سخن می گفت و به این ترتیب هر شنونده ای را قانع می کرد که سخنش را بپذیرد.وی ادامه داد: صدری خیلی سریع از میان ما رفت.من اردیبهشت ماه که او را در بیمارستان دیدم به او گفتم که هنوز باید بمانی و برگردی.اکبر زنجانپور بازیگر و کارگردان تئاتر و نمایشنامه نویس نیز در آخر این مراسم اظهار کرد: درست است که مردم بازیگران و صورت های معروف را می بینند و با آنها ارتباط دارند ولی هنرمند واقعی کسی است که در تنهایی زندگی کند. مثل چخوف که صدری عاشقش بود و مثل اکبر رادی که من و صدری بارها به منزل اش رفتیم و راجع به تنهایی و سکوت با او حرف زدیم. صدری هم تنها و هم ساکت بود و هم نور می افشاند.در انتهای این مراسم بازیگران و صورت های معروف صدرالدین شجره را به سمت منزل ابدی وی در بهشت زهرا (س) تشییع کردند.

روزنامه آرمان

واژه های کلیدی: رادیو | نمایش | بازیگران | نمایشنامه | مراسم تشییع | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz